Doğum borçlanmasını kimler yapa bilir?

5510 sayılı kanunun 4 maddesinin birinci fıkrasını (a) bendi kapsamında (SSK’lı) olanlar iki defaya mahsus olmak üzere doğum tarihinden sonra iki yıllık süreyi geçmemek kaydıyla hizmet akdine istinaden işyerinde çalışmaması ve çocuğunun yaşaması şartıyla talepte bulunulan süreleri borçlana bilirler.

Bir cevap yazın