logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 12-19-2018
Saat: 11:45

Yevmiye Maddesi

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir YAKUP ÜÇKARDEŞ
Site Map Contacts anasayfa

KATEGORİLER

TAKVİM

Aralık 2018
P S Ç P C C P
« Mar    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Ana Sayfa » Sık Sorulan Sorular » Anonim şirketlerde çağrısız genel kurul toplantısı yapılabilir mi?
yazarYazar: S.M.M.M. YAKUP ÜÇKARDEŞ | tarihTarih: 27 Temmuz 2017 / 22:09 | etiketEtiketler:

6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu madde 416

“ 3. Çağrısız genel kurul MADDE 416-

(1) Bütün payların sahipleri veya temsilcileri, aralarından biri itirazda bulunmadığı takdirde, genel kurula katılmaya ve genel kurul toplantılarının yapılmasına ilişkin hükümler saklı kalmak şartıyla, çağrıya ilişkin usule uyulmaksızın, genel kurul olarak toplanabilir ve bu toplantı nisabı var olduğu sürece karar alabilirler.

(2) Çağrısız toplanan genel kurulda, gündeme oybirliği ile madde eklenebilir; aksine esas sözleşme hükmü geçersizdir.” denilmektedir.

Oppss! Hiç yorum yapılmamış!
İlk yorumu neden sen yapmıyorsun?

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: