logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 02-17-2019
Saat: 15:33

Yevmiye Maddesi

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir YAKUP ÜÇKARDEŞ
Site Map Contacts anasayfa

KATEGORİLER

TAKVİM

Şubat 2019
P S Ç P C C P
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Ana Sayfa » Sık Sorulan Sorular » Şahıs firması olarak faaliyete başlayacağız resmi defterimizin tasdikini ne zaman yaptırmamız gerekir?
yazarYazar: S.M.M.M. YAKUP ÜÇKARDEŞ | tarihTarih: 15 Ağustos 2017 / 11:20 | etiketEtiketler:

Mükellefler defterlerini işe başlamadan önce tasdik ettirmek zorundadırlar. (İşe başlanılan gün tasdik ettirilirse ceza kesilmez.)

Bu kurala uymayan kişilere uygulanacak ceza;

Noterlerce tasdik edilmesi zorunlu olan defterlerden herhangi biri,

• Yasal sürenin sonundan itibaren bir aylık süre içerisinde tasdik ettirilirse ikinci derece usulsüzlük cezası,

• Bir aylık süre geçtikten sonra tasdik ettirilirse birinci derece usulsüzlük cezası,

• Bir aylık süre geçmesine rağmen tasdik ettirilmezse birinci derece usulsüzlük cezası, mükellefe uygulanır

Usulsüzlük cezası uygulanacak fiillerin neler olduğu vergi usul kanunu madde 352 ‘de sayılmıştır. Usulsüzlük cezaları mükellefiyet türüne göre farklılık arz etmektedir.

Aşağıda ki link’ ten liste görülebilir

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/eski/vukkanunaek_usulsuzluk.html

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/user_upload/Yararli_Bilgiler/vergicezalari.pdf

 

Benzer Konu ve Kavramlar  :

Defter tasdiki

Defter tasdiki ne zaman yaptırılır

Defteri ne zaman tasdik ettirmek gerekir

Defter tasdikinde süre

Defter tasdikinde zaman

Defter tasdikinde vade

Resmi defter tasdiki ne zaman yaptırılır

Defter onaylatma

Uygulanacak ceza

Defter tasdiki ceza

Defter tasdikinde uygulanacak ceza

 

Oppss! Hiç yorum yapılmamış!
İlk yorumu neden sen yapmıyorsun?

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: