Ölüm Aylığı Almakta Olan Kız Çocuklarına Evlenme Ödeneği (Çeyiz Yardımı/Çeyiz Parası) Veriliyor Mu?

Evlenmeleri Nedeniyle, Gelir Veya Aylıklarının Kesilmesi Gereken Kız Çocuklarına Evlenmeleri Ve Talepte Bulunmaları Halinde Almakta Oldukları Aylık Veya Gelirlerinin İki Yıllık Tutarı Bir Defaya Mahsus Olmak Üzere Evlenme Ödeneği Olarak Peşin Ödenir. (5510 sayılı Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Madde 37)

Bir cevap yazın