Soru : Eczacılık faaliyeti ile iştigal eden bilanço usulüne göre defter tutmakta olan şahıs işletmesiyiz, kullanmakta olduğumuz resmi defterlerin kapanış tasdikini yaptırma zorunluluğumuz varmı ?

6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 64 maddesinin üçüncü fıkrasına göre ilgili yılda kullanmakta olduğunuz yevmiye defterini takip eden yılın Haziran ayının sonuna kadar Noterden kapanış tasdikini yaptırma zorunluluğunuz bulunmaktadır. 2014 yılı yevmiye defterinizin kapanış tasdikini  2015 yılının Haziran ayı sonuna kadar yaptırmanız gerekmektedir.

 

Benzer Kavramlar      :

Kapanış Tasdiki

Kapanış Defter Tasdiki

Yevmiye defteri kapanış tasdiki

Noter kapanış tasdiki

 

 

Bir cevap yazın