Sanayi Sicil İşlemleri

Sanayi Sicil İşlemleri

Sanayi Sicil Tebliği (Sgm 2014/11)

Küçük Ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri Ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik

Sanayi Sicil Bilgi Sistemi Yeni Versiyonuna Başlarken
Sn. …..
Onay Metni: 1 / 3
                                                                                                                Değerli Kullanıcımız,

Sanayi Sicil Bilgi Sistemi (SSBS) yenilenen yapısıyla 6 Aralık 2021 tarihi itibarıyla hizmete açılmıştır. Yeni sistem üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce “Yardım Dökümanları (Klavuzlar)” bölümünden ilgili dokümanları okumayı unutmayınız.

Ayrıntılı bilgi için 444 6 100 nolu numaradan İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüklerimiz ile irtibata geçebilir (Numarayı aradıktan sonra önce 2’yi, bulunduğunuz ilin plaka kodunu ve sanayi sicil birimi için 1’i tuşlayarak İl Müdürlüğüne ulaşabilirsiniz.), sanayisicil@sanayi.gov.tr adresine soru, görüş ve önerilerinizi e-mail ortamında iletebilirsiniz.

Sanayi Sicil Belgesi İlk Kayıt ve Vize Başvurularından Ücret Alınması Hakkında
Sn. ……
Onay Metni: 3 / 3

Değerli Kullanıcımız,

3 Eylül 2021 tarih ve 31587 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliği kapsamında 01/01/2022 tarihi itibarıyla;

  • Sanayi Sicil Belgesi ilk kayıt başvuru aşamasında 100 TL ilk kayıt başvuru ücreti,
  • Sanayi Sicil Belgesi vize başvuru aşamasında ise Mikro Ölçekli işletmeler için 100 TL, Küçük Ölçekli işletmeler için 150 TL, Orta Ölçekli işletmeler için 250 TL ve Büyük Ölçekli işletmeler için 500 TL vize başvuru ücreti,

alınacaktır.

Bu bağlamda Sanayi Sicil Belgesi ilk kayıt ve vize başvuruları oluşturma aşamasında sistem gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

Ayrıntılı bilgi için 444 6 100 nolu numaradan İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüklerimiz ile irtibata geçebilir (Numarayı aradıktan sonra önce 2’yi, bulunduğunuz ilin plaka kodunu ve sanayi sicil birimi için 1’i tuşlayarak İl Müdürlüğüne ulaşabilirsiniz.), sanayisicil@sanayi.gov.tr adresine soru, görüş ve önerilerinizi e-mail ortamında iletebilirsiniz.

Saygılarımızla.

 

S.M.M.M. YAKUP ÜÇKARDEŞ

Mesajınızı bırakın

Yazışmayı Başlatın
Selam. Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz..