Doğum yapacak sigortalı kadının geçici iş göremezlik ödeneğinden faydalanması için doğumdan önce ne kadar prim ödenmesi gerekir?

      Sigortalı kadının analığı halinde, doğumdan önceki bir yıl içinde en az doksan gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması gerekir. ) (5510 sayılı kanun madde 18/c)

 

Konu İle İlgili Benzer Kavramlar:

İş göremezlik ödeneği prim gün sayısı

İş göremezlik ödeneği için ne kadar prim

Doğum iş göremezlik ödeneği

Doğum prim gün sayısı

Doğum iş göremezlik ödeneği için ne kadar prim

Bir cevap yazın