Ticaret Sicil Gazetesi İnternetten Nasıl Satın Alınır?

Ticaret Sicil Gazetesi İnternetten Nasıl Satın Alınır?

Aşağıda ki ” UYARILAR ” ikaz metinleri TOBB’un sayfasından alınmıştır.

UYARILAR!

Sorgulama Yaparken Lütfen Aşağıdaki Uyarılara Dikkat Ediniz.

1. Sicil Müdürlüğünün seçilmesi zorunludur.

2. Sicil Müdürlüğüyle beraber “Unvan” veya “Sicil No” alanlarından birinin de doldurulması zorunludur.

3. Unvan alanı doldurulurken, aranan firma unvanının en az ilk beş karakterinin (büyük harflerle) yazılması gerekmektedir. Örneğin, unvanı ALTIN İNŞAAT TURİZM TAŞIMACILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olan bir firmanın sorgulaması yapılırken, firma unvanının ilk beş karakteri olan ALTIN yazılması yeterli olacaktır. Bu durumda seçilen sicil müdürlüğüne kayıtlı, unvanı ALTIN ile başlayan tüm firmaların gazeteleri görüntülenecektir.

4. Sicil No alanı doldurulurken, aranan firma sicil numarasının sonuna yüzde (%) işareti konulması sorguyu kolaylaştıracaktır. Örneğin sicil numarası 12345-KADIKÖY olan bir firmanın sorgulaması yapılırken, firma sicil numarasının 12345% şeklinde yazılması yeterli olacaktır. % kullanılabilmesi için öncesinde en az 5 karakter olması zorunludur.

5. Unvan veya Sicil No alanlarında Türkçe karakter kullanımında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

6. Mahkemelerden ve İcra ve İflâs Dairelerinden yayımlanmak üzere Müdürlüğümüze intikal eden ilanların (çek/bono iptali, iflas işlemlerine ilişkin ilanlar vb.) veri tabanından sorgulanması esnasında
  a) Mahkeme veya İcra ve İflâs Dairesinin bulunduğu il/ilçenin, sicil müdürlüğü alanında seçilmesi,
  b) Sicil numarası alanına dosya numarasının (örnek:2011-9999) yazılması gerekmektedir.

Önemli Not 1: Yüzde (%) işaretinin sorgulamadaki anlamı “bundan sonraki bölümü tam olarak bilmiyorum” şeklindedir. Unvanı veya sicil numarası tam olarak bilinmeyen firmaların aranmasında kolaylık sağlayacağından dolayı sorguya dâhil edilmiştir.

Önemli Not 2: Aranmak istenen firmanın ticaret sicili numarasını bilmeyen kullanıcıların, unvan alanını kullanılarak yaptıkları sorgulamanın ardından, ticaret sicil numarasını tespit etmeleri halinde, sorgu işlemini bir kez de ticaret sicili numarasını kullanarak gerçekleştirmeleri firmanın sistemde yer alan tüm kayıtlarına ulaşılabilmesi amacıyla uygun olacaktır.

 

UYARILAR!

E-imzalı ve Islak İmzalı Onaylı Gazete Sureti Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

1-Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kâğıt basımı 01.01.2022 tarihi itibariyle kaldırılmış olup, Gazetelere dijital olarak internet ortamında e-imzalı ve ıslak imzalı olarak ulaşılabilmektedir.

2-Gazetelere www.ticaretsicil.gov.tr web adresimizden ücretsiz üye kaydı oluşturarak, e-devlet şifrenizle veya e-imza ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

3-Üye girişi yapıldıktan sonra ana ekranda bulunan ilan görüntüleme bölümüne şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Sicili Müdürlüğü ve Ticaret Sicil Numarası yazılarak sorgulama yapabilirsiniz.

4-Sorgulama sonucu listelenen ilanların karşılarından bulunan sepete ekle seçeneği ile istenilen gazeteleri sepetim bölümüne ekleyebilirsiniz.

5-Sepetim bölümünde ıslak imza veya e-imza seçeneklerinden biri seçilerek ödeme bölümüne geçebilirsiniz.

6-Islak imza seçmeniz halinde; gazeteler ıslak imzalı olarak hazırlanarak adresinize kargo ile iletilebilir. Ankara’da bulunuyor iseniz gönderim şekli bölümünde “Gazete Müdürlüğü Bankosundan Elden Almak İstiyorum” seçeneğini seçebilirsiniz.

7-E-imzalı gazete talebinde bulunmanız halinde; gazeteler 15 dakika içerisinde üst menüde yer alan taleplerim bölümüne düşecek ve 30 gün boyunca burada aktif olarak kalacaktır.

8-Islak imzalı ve e-imzalı gazete talepleriniz için oluşturulan makbuzlar taleplerim bölümünde tahsilat makbuzları başlığı altında yer almaktadır.

 

 

 

 

Benzer Kavramlar :

Ticaret sicil gazetesi alma,

Ticaret sicil gazetesi görüntüleme,

Sicil gazetesi nasıl alınır,

Ticaret sicil gazetesi satın alma işlemi,

İnternet sicil gazetesi,

İnternetten ticaret sicil gazetesi nasıl alınır,

Tobb ticaret sicil gazetesi sorgulama,

Ticaret sicil gazetesi nasıl alınır,

Sicil gazetesi nasıl sorgulanır,

Ticaret sicil gazetesi nasıl görüntülenir

Ticaret sicil gazetesi görüntüleme

online sicil gazetesi

online ticaret sicil gazetesi görüntüleme

online ticaret sicil gazetesi alma

online ticaret sicil gazetesi satın alma

S.M.M.M. YAKUP ÜÇKARDEŞ

Mesajınızı bırakın

Yazışmayı Başlatın
Selam. Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz..